دوره های ترمیک

این کلاس ها به صورت ترمیک و دو روز در هفته به مدت 5 ساعت برگزار می شوند که پس از تعیین سطح و ارزیابی، افراد در گروه مناسب خود قرار می گیرند. ویژگی شاخص این کلاس ها، تمرکز بر روی مهارت ها است.

برای حضور در کلاس های ترمیک روند زیر طی می شود:

  • ابتدا لازم تا خانواده فرم ارزیابی اولیه را که برایشان ارسال می کند تکمیل نماید.
  • سپس از طریق تماس تصویری با واتس آپ به ارزیابی تصویری پرداخته می شود که با یکی از والدین و نوجوان صحبت می شود.
  • در نهایت برای ارزیابی حضوری در گروه روزی را تعیین کرده و نوجوان را درگروه ارزیابی می کنیم و گروهی که افراد متناسب تری با نوجوان دارد را به او معرفی می کنیم.

دوره های ترمیک به دو بخش کلی:

الف: ویژه جوانان 14 سال به بالا

ب: ویژه نوجوانان 9 تا 14 سال (Baavar School)

باور اسکول با ایده شیرین کردن یادگیری برای نوجوانان که هم شامل یادگیری مباحث درسی مصوب است و هم مهارت های شناختی و اجتماعی از یکم مهر ماه شروع به فعالیت میکند .
مهارت ها مانند ابزاری هستند که حضورشان در کوله پشتی هایمان مهم ، ضروری و راهگشاست .ما در نظر داریم مهارت های زندگی مانند: شناخت و کنترل احساسات، تصمیم گیری، شناخت خود و توانایی ها، محافظت از حریم خود، عزت نفس، مرتبط شدن با نیازهای خود، کشف کردن، شناخت احساسات، همدلی و خودآگاهی، حل مسئله، تفکر نقاد و … را برای این سنین از طریق بازی گروهی، نمایش خلاق، کاردستی، نقاشی و روش های خلاقانه دیگر آموزش بدهیم.
بنابراین کلاس ها را بر مبنای هوش متعادل طرح ریزی کردیم: هوش معنوی، هوش خلاق، هوش هیجانی، هوش شناختی، هوش جسمی، هوش اقتصادی و …، که باعث می شود بچه ها با خلاقیت به محیط پیرامونشان بیندیشند، بین اندیشه های مختلف ارتباط برقرار کنند، احساس همدلی بیشتری با سایر آدم ها داشته باشند، از زوایای مختلف به یک موضوع نگاه کنند، حل مسائل روزمره را بیاموزند و ریسک پذیر باشند.

💡چقدر حواسمان هست کودکانمان در کوله پشتی هایشان حداقل یکی دو تا از این مهارت ها را داشته باشند؟ کودکانی که احساسات خودشان را بلد هستند، همدلی با خود و دیگران انجام می دهند و به توانایی های خود آگاه هستند، آیا این ها مقاوم تر و جرأت مند تر از دیگران نیستند و آینده زیباتری ندارند؟
مجموعه باور برای ایجاد محیطی آزاد و رها و البته غنی برای کسب و یادگیری این چنین مهارت ها توسط نوجوانان فعالیت می کند تا سر سوزنی همراه و کمک والدین در این مسیر باشد .

💡خبر خوب اینکه با آزمون و خطا دریافتیم امکان ثبت نام پکیج ماهانه با انتخاب یک روز در هفته که برای فرزندتان مناسب تر هست را به انتخاب خودتان برگزار کنیم. البته در نظر داشته باشید برنامه ها با توجه به ویژگی‌های بچه های ثبت نام شده قابل تغییر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.