رویدادها

به منظور رسیدن به اهداف آموزشی متفاوت و همچنین فراهم کردن اوقات مفرح برای نوجوانان رویدادهای مختلفی را برنامه ریزی و اجرا کرده ایم. در این رویدادها خانواده ها و نوجوانان حضور یافته و به انجام فعالیت های گروهی می پردازیم. در واقع این رویداد ها اتفاقاتی هستند که در سطح کلان تر برگذار می شوند. ما محیط مناسبی را پیدا می کنیم و متناسب با آن رویداد، هر اداره، فرد، موسسه ای به ما کمک می کند تا به کمک همدیگر برای همدیگر رشد کنیم.

هدف از ایجاد این رویداد ها:

  • شناخت اجتماع و مردم از نوجوانان و جوانان اتیسم، توانمندی ها و ناتوانی های آنها
  • ایجاد حس خود باوری، عزت نفس و اعتماد به نفس در نوجوانان و جوانان اتیسم برای حضور در محیط های اجتماعی
  • ایجاد شادی و نشاط و سلامت خانواده های طیف اتیسم
  • ایجاد بستری مناسب جهت تعامل بیشتر والدین و نوجوانان و جوانان در فضایی به دور از رفتار های آزار دهنده ی ناآگاهانه

جشنواره سالاد

از مدت ها پیش قصد داشتم فضایی ایجاد کنم که بچه ها بتوانند با خیال راحت و فراغ بال آشپزی کنند. پس تصمیم گرفتیم جشنواره سالاد را اجرا کنیم تا بچه ها کنار اشپزی و کار گروهی اوقات خوشی هم داشته باشند. پس جلساتی رو برای اجرای این جشنواره برگزار کردیم. اوایل همه چیز به سختی پیش رفت اما کم کم تمام امکانات و مقدمات مثل وسایل اشپزی، هدایا، صندلی و میز، میان وعده و… فراهم شد. داور ها را دعوت کردیم و مثل همیشه شهرداری منطقه ۲ با رویی گشاده به استقبال و کمک آمد. در نهایت در این جشنواره نوجوانان به صورت گروهی به درست کردن سالاد پرداختند و با یکدیگر رقابت کردند و با داوری داوران هدایا دریافت کردند.

رویداد ریتم و حرکت

اولین رویداد مخصوص گروه سنی 9 تا 14 سال
ریتم و حرکت را با مهسا کلاهدوز و عارفه ایروانیان آغاز کردیم . چند ساعتی جذاب به بازی های ریتمیک و گروهی پرداختیم. با تشکر از همراهان خوبی که با حضورشون جمع ما رو صمیمی تر کردند.

رویداد نقاشی و سفالگری

دومین رویداد مخصوص گروه سنی 9 تا 14 سال
گل بازی و سفالگری حرکات ریتمیک و نرمش نقاشی روی ماشین و شستن ماشین و بازیهای گروهی و جمعی از فعالیت های جذاب این رویداد بود. متشکرم از مربی خوب این رویداد خاله عطیه گرامی که اوقات خوشی رو برای بچه ها فراهم کردند.

رویداد از زمین تا دستان من

سومین رویداد مخصوص گروه سنی 9 تا 14 سال
مراحل این رویداد به این ترتیب بود :
شخم زدن زمین، کاشت دانه، آب دادن به زمین، ساخت و نصب مترسک، درو کردن گندم ها با داس، جدا کردن دانه از خوشه گندم، آسیاب کردن دانه گندم و تهیه آرد، مخلوط کردن آب و آرد، ورز دادن خمیر و پهن کردن آن، و در نهایت پخت نان

تک تک این مراحل را بچه ها تجربه عملی کردند و با دستانشان لمس کردند .

رویداد تابلوی دوستی

طیف اوتیسم، اختلالی از طبقه اختلالات رشدی عصبی است که با نقایص مداوم در ارتباط و تعاملات اجتماعی در چند زمینه مختلف شامل نقص در تعاملات اجتماعی و رفتارهای ارتباطی غیرکلامی که در تعاملات اجتماعی استفاده می‌شوند و همچنین با مهارتهای ایجاد، حفظ و فهم ارتباطات، مشخص می گردد علاوه بر نقایص ارتباطات اجتماعی تشخیص طیف اختلالات درخودماندگی نیازمند وجود الگوهای محدود و تکراری رفتارها علایق و یا فعالیت هاست.
این کارگاه در هفت مرحله اجرا شد :
آگاهی از محیط توجه شنیداری توجه به افراد بررسی وجه مشترک دیالوگ ثابت تحلیل انیمیشن و نتیجه گیری

رویداد بوم‌همدلی

بوم همدلی با هدف شناخت احساسات برگزار شد و تلاش میکرد تا بتواند آگاهی نوجوانان اتیسم را حتی خیلی کم نسبت به احساساتشان بالا ببرد‌ .بچه ها برای شروع کارگاه باید یار همدیگر را پیدا میکردند و بعد با یک مربی بر سر میز مینشستنند و میبایست خاطره و یا اتفاقها ی زندگی خود را با هم مرور کنند و بنویسند و استیکر و عکس مربوط را بچسبانند.به نظر کار ساده ایی میاد . اما برای بچه ها ما زمان‌بر و خسته کننده بود.

جام اتیسم

این رویداد اولین رویداد تخصصی ورزشی در حوزه اتیسم بود که با همکاری شهرداری منطقه دو و دپارتمان ریتم و گیم صورت گرفت . ابتدا بچه ها توسط پزشک چکاپ و ارزیابی شدند . بعد مسابقات ورزشی . فعالیت های ریتمیک و در آخر هم اهدای جوایز بود .دوست داشتم در این رویداد شخصیت ورزشی مهمی هم شرکت داشت تا بچه ها بیشتر خوشحال میشدند و اگر علاقه و استعدادی در این حوزه دارند با دیدن اون شخصیت انگیزه بگیرند و با جدیت بیشتری دنبال کنند .

جام اتیسم 1

اولین رویداد ورزشی مخصوص نوجوانان و جوانان اتیسم. در این رویداد ابتدا بچه ها از نظر پزشکی چکاپ و بررسی شده و پس از آن به انجام فعالیت های ورزشی و ریتمیک پرداختند. دپارتمان ریتم و گیم و شهرداری منطقه دو در کنار ما بودند و فضای خوبی را برای بچه ها رقم زدند. در انتها به بچه ها جوایزی تقدیم شد.

قاشق زنی

آخرین رویداد سال 1401 موسسه باور آخرین جمعه سال را دور هم جمع شدیم. ابتدا نمایشی با حاجی فیروز و ننه سرما داشتیم. آش درست کردیم. مراسم قاشق زنی اجرا کردیم که خیلی برای بچه ها جذاب بود و در پایان کیک دو ساله شدن موسسه باور را بریدیم.

مسابقه املت سبزیجات

این رویداد با همکاری شهرداری محترم منطقه دو در بوستان نهج البلاغه برگزار شد و سرکار خانم سماوات در اجرای آن بسیار به ما کمک کردند. مثل همیشه تشکر می کنم از تمامی کسانی که در این رویداد به ما موسسه باور کمک کردند و بی دریغ در کنار ما بودند. با تشکر از هومن حاجی عبدالهی عزیز که در کلام جمله ای برای تشکر ازشون پیدا نمی کنم.

کنسرت موسیقی

نخستین رویداد اجرای زنده موسیقی توسط نوجوانان و جوانان اتیسم با همراهی تعدادی از خوانندگان مردمی و حضور پرشور علاقمندان در سالن بلک باکس ایران مال برگزار شد.

هیئت عزاداری

مراسم عزاداری هیئت جوانان اتیسم برگزار شد.
با تشکر از شهرداری منطقه ۱۱ که فضای هیئت را فراهم کردند.

با تشکر از آقلی نادعلی که پذیرایی را متقبل شدند.
و با سپاس از حضور مداح گرامی آقای کشاورز بزرگوار

رویداد آدمک چوبی من

رویداد آدمک چوبی من این رویداد ۲۸ مهرماه برگزار شد . اما به خاطر ترتیب پست های خانه آبی نتونستم زودتر آپلودش کنم . این رویداد مبتنی بر خلاقیت بود .بچه ها با مواد بازیافتی آدمک چوبی را تزیین و سپس رنگ کردند . با تشکر از شهرداری محترم منطقه دو و سرکار خانم حاجیلو بابت فراهم کردن پارک شقایق و بنر 🙏و با تشکر از گروه دف زنی جانان

اجرای نمایش کدو قلقله زن

نمایش کدو قلقله زن با اجرای جوانان اتیسم در تاریخ ۷ و ۸ دی ماه ۱۴۰۲ روی صحنه رفت . در این نمایش بچه ها ماه ها تحت تعلیم و حمایت مدرس خوبمون سرکار خانم مقیمی بودند . اجرای نمایش به قدری خوب بود که مدیریت محترم کانون پرورش فکری اجازه برگزاری سانس های دیگر را هم به ما دادند . این یک اتفاق ویژه و نادر بود که نمایشی با این کیفیت با اجرای خود جوانان اتیسم روی صحنه رفت .